Hlavní navigace

Názor ke článku Letný/zimný čas z pohľadu programátora II od vlabra - Zrovna se u nás ve firmě tenhle problém...

  • 25. 10. 2009 0:53

    vlabra (neregistrovaný) 81.91.213.---

    Zrovna se u nás ve firmě tenhle problém řešil. Kolegové co na tom dělali si pěkně mákli. Stihli to, ale tak tak, na poslední chvíli. Po jarních útrapách, kdy řešili přechod na letní čas, si mysleli, že to bude v pohodě a ono nebylo.
    Jinak co se týče vámi zmiňovaných různých průměrů či limitů, to není až zase tak problém. Pokud někde čas figuruje jako primární klíč, tak není problém ho ukládat v UTC, nebo Time+Timezone (tak se to teď dělá u nás). Například při výpočtu průměrných denních hodnot se použije skutečný počet hodin (25 na podzim či 23 na jaře) takže hodnoty budou normální (pokud zanedbáme nadšení pracantů na noční 9-ti hodinové šichtě). Co se týká součtů (a limitů u nich) tak ty by se asi přímo upravovat neměli, ale při kontrole limitů, by se rozdílný počet hodin měn vzít v potaz (na podzim x * 24 / 25 a na jaře x * 24 / 23).
    Jinak taková perlička na závěr. To že se tyto problémy u nás řeší teď neznamená že se u nás vyvíjí nový systém. Ten je v provozu ve spoustě továren po celém světě a zákazníci si problémů s přechodem všimli asi po 15 letech. Aneb jak se u nás říká: Bug není bug dokud se někdo neozve, a pokud se neozve ještě jednou, tak to není důležité :-)