Hlavní navigace

Názor ke článku Groupthink - prečo sa open source komunita háda a prečo je to dobré od Tomfi - To co nazýváte hádkami bych spíše nazval výměnou...

 • 31. 8. 2009 10:50

  Tomfi (neregistrovaný) 195.113.127.---

  To co nazýváte hádkami bych spíše nazval výměnou názorů.
  Každý člověk má nějaký pohled, názor. Naštěstí jej nemáme všichni stejný, protože pak by jsme se opravdu nikam neposunuli (představte si, že by všechny lidi na světě v jeden den napadlo že jablko padá kvůli nějaké gravitaci :D... to by jsme se fakt nikam nedostali).
  Takže diverzifikace názorů a pohledů je jednoznačně nutná součást vývoje... proč až tak? Protože kdyby jsme všichni měli mít stejný pohled, tak by jsme museli mít všichni stejné vědomosti, stejné znalosti, stejné zážitky a stejnou povahu. Pak by bylo úplně zbytečné vůbec s někým mluvit, natož se hádat.

  Je jasné, že čím více je člověk o svém názoru přesvědčený, na základě zkušeností, znalostí a vědomostí, tím více si za ním stojí. Může to vypadat jako hádka pokud dva zkušení chtějí najít shodu, protože než oba pochopí proč to ten druhý vidí jinak, a jestli má smysl jeho názor akceptovat, je třeba aby se vyměnilo mnoho informací ;)