Hlavní navigace

Názor ke článku Bude Windows zadarmo? od Miloslav Ponkrác - [45] Bug reportů jsem posílal celou řadu, ale...

 • 3. 2. 2009 20:00

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

  [45] Bug reportů jsem posílal celou řadu, ale tady nejde o chybu. Tady jde o to, že Inkscape pracuje výborně – jenom jeho ovládání je navrženo tak, že často používané akce je třeba dělat co njesložitěji. Ideálně nastavit pět čísel a otevřít dva dialogy, které v jinde udělám klikem myší. Zato velmi efektivně ovládání Inkscape řeší problémy, které potřebuji 2× do roka a méně.

  Dokonce jsem s hrůzou zjistil, že když si napíši jednoduchý offline generátor svg, tak vytvořím to co potřebuji v Inkscape daleko rychleji.

  Schválně jsem se rozhodl, že minimálně rok budu používat jen Inkscape, abych vyloučil mojí nezkušenost, což už uplynulo. Přes to všechno si nemohu pomoci, ale třeba v Corelu práce odsýpala daleko efektivněji.

  [46] Já jsem u řady projektů hlásil bugy a dokonce jsem sem tam nabídl, že pomohu s vývojem. Někdy ty komunikace zveřejním – aby lidé ztratili iluze o přátelském duchu v OSS. A to i když jsem byl velmi slušný. Nutno říci na druhé straně, že jsem se setkal i s projekty, kde byla radost spolupracovat. Asi nejdrsnější a nejhulvátštější lidé se pohybují kolem dosboxu.

  [49] A nějakou podloženou statistiku máte, nebo si to cucáte z prstu?

  [50] Ano, to přesně si myslím. Microsoft by měl dostat zlatý řád za podporu Linuxu. Kdyby linuxová komunita neměla možnost nadávat na Windows, pak by se Linux asi zhroutil poměrně brzy poté. Nehledě na to, že počet příspěvků, článků a blogů kolem Linuxu by tak o 90% i více procent klesnul. A to nejsem žádný příznivce MS.