Hlavní navigace

Názor ke článku Bude Windows zadarmo? od Mr.Dan - Já bych to viděl následovně: Pokud jde o softwarové...

 • 3. 2. 2009 15:19

  Mr.Dan (neregistrovaný)

  Já bych to viděl následovně:
  Pokud jde o softwarové pirátství, tak operačním systémem to většinou začíná, ale nekončí. Člověk, který si vědomě nainstaluje pirátské widle, ve většině případů neváhá a doplní je také pirátskými Office, pirátským antivirem, pálidlem a bůhví čím ještě (už jsem za tu dobu názvy těch softwarů zapomněl). Neříkám, že to vím, jen je to obrázek 99% lidí v mém okolí, o kterých vím, že si widle nekoupili.
  Na druhou stranu si myslím, že kdyby najednou tihle lidé dostali widle zadarmo stylem "tady je máte, jsou zadarmo, tak je konečně mějte legální", tak by se v nich mohlo hnout svědomí, cit pro spravedlnost a čestnost a mohli by se rozhodnout jít cestou legálního SW, protože ta největší překážka a výmluva by byla v tomhle případě odstraněna. Tedy by začali používat free software, OpenOffice (které mi přijde, že používá stále více lidí, protože jediné krom těch nových MSO umí otevírat OOXML bez předchozího zásahu) a Microsoft by tím pádem nepřišel jen o zisky z prodaných widlí, ale také o zisky z prodaných Officů, Accessů a podobných, protože by lidi volili legální cestu zdarma (takoví linuxáci s widlema) a ty možnosti by pro to podle mě byly.
  To by bylo pro monopol hrozné nebezpečí, a proto si myslím, že widle (alespoň ty novější, než 98 SE) nikdy zadarmo nebudou.

  Teď začínají hýbat trhem (i trhem s OS) netbooky a počkejte, až Intel dodělá Moblin, to bude maso, na to nepotřebuju křišťálovou kouli, abych předpověděl, že to bude pro Microsoft pořádná dávka soli do už tak otevřené, krvácející rány.