Hlavní navigace

Názor ke článku Microsoft a pokuta? Ale ovšem od Miloslav Ponkrác - [51] Já bych ještě upřesnil, že je úplně...

 • 21. 9. 2007 21:05

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

  [51] Já bych ještě upřesnil, že je úplně jedno, jaký systém tam kdo do IBM PC hodlal nasadit, protože prostě přístup Digital Research při počátečním jednání byla totálně ignorance.

  Microsoft prostě dostal neuvěřitelnou výhodu, DR-DOS byl sice lepší, sám jsem ho používal, ale vůbec se nedivím MS, že se snažil DR-DOS setřást.

  Problém DR-DOSu byl i ten, že nemyslel na budoucnost - Microsoft mezitím pracovat na svých Windows, a pomalu ukončoval éru DOSu, zatímco Digital Research se snažil prorazit s něčím, čemu se krátily léta. Jinak řečeno mi vůbec není jasné, jak a z čeho hodlala firma Digital Research v budoucnu existovat.

  Ale pro upřesnění je třeba dodat, že éra DOSu byla pověstná "napichováním" DOSu na nedovolených místech a zkoušení ze strany programátorů, kde se dá píchnout, šťournout a cosi získat - v podstatě stav dost žalostný na orientaci pro jakoukoli firmu. Nakonec to stejně vždycky skončilo tak, že spousta věcí fungovala jen na MS-DOSu. Byla to prostě jiná éra, která dnes je možná jen omezeně, protože operační systém už program nepustí všude jak to dělal DOS.

 • Diskuse byla uzavřena.