Hlavní navigace

Názor ke článku Jsou distribuce to co chceme? od tomfi - [27] Miloslav Ponkrác Pod první odstavec se klidně podepíšu....

 • 23. 2. 2008 15:01

  tomfi (neregistrovaný)

  [27] Miloslav Ponkrác
  Pod první odstavec se klidně podepíšu. Unixové systémy mi připadá přitažlivé právě proto, že není třeba dělat věci pořád dokola do "umření". Možná by se dala najít dostatečná míra abstrakce, která by před připravila programy pro integraci do distribucí. Duplicita alespoň ze strany práce vývojářů distribucí zmizela, uživatel by pak dále šahal po distribučně specifických balíčcích upravených podle dané "filozofie" distribuce automatickým nástrojem a překontrolovaných distributorem (ne žádný unifikovaný model, který řeší až při instalaci u uživatele co se vlastně a kam má umístit). Zastáncem univerzálního instalačního balíku nejsem... distributor by měl mít kontrolu nad tím jestli daný balík pro distro je správně vytvořen, u komerčních balíků by taková kontrola(balík je podepsán ditributorem) byla zárukou, balík by nemusel být přímo v repozitářích distribuce, tam by se mohl nacházet nějaký "odkaz" na balík umístěný u výrobce, který by si to komu a jak povoluje stažení aktualizací hlídal sám.

  [23] Matthew
  děkuji za upozornění na chybu. Frázi používat nepřestanu, ale nyní díky vám ji snad budu používat správně, takže píše se: "jakz takz", zapisuji do notesu.