[14] Na to jste přišel jak? Fragmentuje se každý FS, který umožňuje znovu-používání místa po zrušených souborech, a zároveň soubory nemají fixní velikost (tj. nejspíš všechny FS které znáte). Samozřejmě se FS snaží fragmentaci předcházet. Pokud disk nezaplníte nad 90%, může se to FS celkem dobře podařit, v závislosti na druhu provozu na FS. Windows samozřejmě neukládají data od začátku disku, alokátor (část FS, která říká, na jaké místo na disku se souboru uloží) je podstatně komplikovanější :), a dělá svoji práci dost dobře.
Windows není UNIX, nicméně do Windows XP už po instalaci plní kritéria POSIX, tedy kritéria na získání ochranné známky UNIX. Protože POSIX subsystem ale skoro nikdo nepoužíval (s lehkým rýpnutím skoro stejně jako Linux), od Windows XP výše je ho (resp. SFU) třeba doinstalovat dodatečně. Výsledek je opět POSIX compliant. Mimochodem Linux je sice OS unixového typu, ale není POSIX compliant. Ad absurdum jsou Windows víc UNIX, než Linux.
Tomáš je autorem několika více či méně známých projektů jak z oblasti operačních systémů, tak internetu. V současnosti samozvaný expert na Linux, Bash, PHP a MySQL.
Přečteno 25 960×
Přečteno 23 979×
Přečteno 19 503×
Přečteno 18 288×
Přečteno 12 891×