Hlavní navigace

Názor ke článku Demokracie je nesmysl od ScheRas - Nedá mi to a musím reagovat. Mám z...

 • 4. 1. 2012 20:51

  ScheRas (neregistrovaný) 82.208.33.---

  Nedá mi to a musím reagovat. Mám z Vašeho článku smíšené pocity.
  Připadá mi, že si tak trošku protiřečíte, když říkáte, že na jednu stranu je vláda volené elity (rozumějte elity po stránce společenského postavení, nikoliv elity rozumové a charakterní) špatná, ale že vláda lidu je také špatná, jelikož zastoupení hlupců v ní je početně velice zásadní. Z toho ovšem, dle mého názoru vyplývá, že vláda volených zástupců je lepším řešením (a všimli si toho i jiní, jak správně uvádíte), ale i ta má opět své mouchy, jelikož jsou zase voleni oním procentem hlupců. Takový trochu začarovaný kruh. (Když si tak pročítám, co jsem napsal, tak to vlastně koresponduje s tím co píšete vy, takže si neprotiřečíte. Omlouvám se za můj původní výrok. Neberte si to špatně, ale nerad bych ztratil myšlenku, tudíž budu pokračovat.)
  Ale abych se dostal i k dalším myšlenkám co mě při čtení napadly. Nadpis mi připadá prvoplánově kontroverzní a neodpovídá naprosto přesně článku. A také s ním nesouhlasím. Demokracie je prozatím historicky nejfunkčnější politický systém (alespoň kam má paměť sahá, tak krom civilizací, o kterých nevíme jak žily, neznám lepší), tudíž nelze napsat, že je to nesmysl. Ovšem, jak už jsem napsal výše, to může souviset se snahou přitáhnout čtenáře, nikoliv s pravým významem článku.
  Další věcí, kterou bych Vám rád sdělil jest, že o tomto tématu byl nejen napsáno nespočet jiných článků, ale také to, že tímto problémem se zabývají nejvýznamnější (pochopitelně i ti méně významní a naprosto bezvýznamní) světoví politologové, političtí sociologové a filosofové. Tudíž tento článek zapadá do jakési 'šedi' a vlastně nic světoborného neříká, což by mohlo být opět související s prvoplánovostí.
  Poslední věc už je jen taková drobnost a vůbec není výtka, spíše takový osobní vzdech nad stavem českého jazyka. Jedná se o Vámi použité slovo 'Demokracije', jehož koncovka -ije naprosto bije do očí a pro mě je v psaném textu nepřípustná.
  Tak a teď se do mě pusťte :)