Hlavní navigace

Názor ke článku Co chybí Gnome 3 k dokonalosti od S.T.E.A.K. - Ohledně Favourites, tak jak píšeš, že není rozlišená...

 • 2. 6. 2011 18:30

  S.T.E.A.K. (neregistrovaný)

  Ohledně Favourites, tak jak píšeš, že není rozlišená "oblíbená" a spuštěná aplikace, tak to neni pravda, na pozadí ikonky spuštěný aplikace se objevuje "bílej půlkruh"(gradient). Jinak oblíbený aplikace jdou připnout do horního panelu, tak jako to bylo v Gnome 2 (http://www.webupd8.org/2011/05/new-gnome-shell-extensions-that-provide.html), ale tam jsou opravdu už jen oblíbený, ne spuštěný aplikace.
  Souhlasim s tim že v základu je horní panel špatně využitej, ale rozhodně ať tam necpou menu programu a min/max tlačítko... to udělali v Unity a hodně mi to vadí, když to neni součástí GUI programu, ale součástí systému, to radši těch 12px na výšku s menu než tohle... Co mi ale vadí v horní liště je, že se tu už neobrazujou ikonky běžících aplikací(Skype, Empathy apod.), a přesunuly se do skrytý spodní lišty, klidně ať tý notifikační liště zůstanou ty upozornění s možností rychlý odpovědi, ale ať vrátěj ikonky toho programu do horní lišty ať v případě nepřítomnosti u počítače okamžitě pomocí blikající ikonky vim že mi někdo napsal, takhle pokud do toho spodního pravýho rohu tou myší nenajedu, tak se o tý nový zprávě nedozvim. Nebo ať to udělaj, tak, aby ta lišta při nečinnosti počítače(žádný pohyb myši a klávenice) při upozornění zůstala viditelná než se uživatel vrátí.
  Další věc co mi hodně vadila při přechodu z gnome 2 byla absence rozbalovacího menu "Místa"(Places), bez toho je dostat se do určitý složky hrozně zdlouhavý(otevřít Aktivity, spustít Nautilus a až teprve pak kliknout v levé části nautilu na potřebnou složku). Naštěstí na to už existuje rozšíření do horního panelu. Zatim chybí plno widgetů na horní panel co jsem používal v gnome 2(např. sledování trafficu na síťový kartě, počasí(to už tušim existuje), změna taktu procesoru, změna nastavení běhu systému(Ondemand, Performance, Powersave,...) apod.), ale bez toho nějak dokážu žít.
  A ještě k tomu když máš spuštěnejch víc oken např. ve Firefoxu tak při rightclicku na tu ikonu ve Favourites dostneš na výběr spuštěnejch oken(jen popisky, žádný náhledy), při Alt+Tab se ti zobrazí i ty náhledy oken, takže podobně jako u těch Windowsů(kde jsem to ale nikdy nepoužil, vždycky jsem u Win 7 přenastavil na použití malý lišty a zakázal sdružování aplikací, Windows 7 je hodně nepovedenej systém co se uživatelskýho rozhraní týče).
  Jinak to zobrazení aktivit je dobrý a použitelný, ale přestává to bejt použitelný při spuštěnejch 6 a více aplikací, náhledy se zmenšej a vidíš jen šest bílejch oken a špatně se v tom orientuje, chtělo by to aby daly alespoň tučnej font na ty popisky... Já to teď řešim tak že nepoužívaný aplikace nahážu na další virtuální plochu, problém nastává, když potřebuju používat všechny najednou.
  Gnome 3 už teď používám druhym měsícem a musim říct že oproti Unity to je změna k dobrýmu, oproti Gnome 2 asi taky, ale chce to ještě nějakej čas než se to doladí(asi tak jako KDE 4 začalo bejt použitelný až v KDE 4.3)