Hlavní navigace

Názor ke článku Total Commander a uložené FTP přístupy opět v akci od Petr Mejzlík - [31] Tak zrovna u tohoto viru je zavšivení...

 • 11. 5. 2009 21:10

  Petr Mejzlík (neregistrovaný)

  [31] Tak zrovna u tohoto viru je zavšivení úplně jednoduché: stačí navštívit nakažený web. A dá se chytit jak s IE, tak s FF se zranitelným Adobe Readerem. Člověk nemusí lézt na žádné pochybné stránky a otevírat pochybné přílohy, ale klidně na nějakém úplně normálním webu.

  Virus s keyloggerem by se dal obecně využít k získání hesla k čemukoliv. Zatímco ale zmíněnému viru stačilo si hesla a spojen TC prostě přečíst z disku a sám se připojil a nahrál nákazu, teď by musel číhat, až uživatel spustí TC a bude v něm zadávat heslo. Musel by poznat okamžik, kdy se TC na heslo dotazuje.

  Taky možnost je TC na FTP nepoužívat. TC doplácí na to, že je hodně rozšířený, pro ostatní FTP klienty by se tolik nevyplatilo virus dělat. Nová verze viru by mohla tahat hesla i z jiných klientů a šířit se přitom úplně stejným způsobem.

  [33] Není to problém Windowsů, ale konkrétních aplikací. Až (jestli někdy) se Linux bude víc používat, tak to třeba bude ještě horší. Díry v zabezpečení mívá taky a dost zásadní. Servery s linuxem se pořád hackují. Uživatel v Linuxu má omezená práva jen do doby, než se objeví nový root exploit. Takže je to jako u Windows. Pro Linux asi zkrátka v některých oblastech chybí kvalitní software a viry mezi ně patří :)