Hlavní navigace

Názor ke článku Prosil bych jednou verzi na Linux. od LO - [16] Nemáte s tím flame nějakou obsesi? ;) Samozřejmě...

 • 11. 10. 2007 20:51

  LO (neregistrovaný)

  [16] Nemáte s tím flame nějakou obsesi? ;)

  Samozřejmě prosadit svůj produkt je vždy problém. Holt je třeba zákazníky přesvědčit o kvalitě, investovat do marketingu atd. Myslíte si, že Microsoft, IBM, Oracle a další firmy dostaly trh přidělený od Evropské Komise, prosadili zákon o používání svých produktů, nebo se prostě jednoho dne probudili a trh měli? Kdepak, byla to spousta těžké práce.

  MS se snaží uzavřít dohody s firmami, které údajně porušují jeho patenty a další intelektuální vlastnictví. To už podepsáním dohody de facto stvrdilo více firem. Bylo by hloupé nechat konkurenci používat své vlastnictví k výrobě konkurenčních produktů, nemyslíte?

  Dnes se staví na platformě Windows, protože je dobře dostupná, vyzkoušená, rozšířená, široká, je to prostě standard. Až bude Mac, Solaris nebo Linux nabízet lepší možnosti, velmi rád je budu používat nejen já, ale i řada dalších lidí. Platforma pro mě není otázkou náboženství, ale konceptů a praktických potřeb.

  Odpusťte si útoky. Když si přečtete příspěvek [5], je psán zcela korektně. Odhaluje až naivní pochybení v uvažování autora (styl já chci Lingea Lexicon pro Linux, Franta také, to už se jim snad musí vyplatit). Jestli tu někdo provokuje flame, jste to právě vy.

  [20] Copak přeložit, zavést hotline a udělat nápovědu, to není problém. Sehnat EUR 330 000 také není takový problém, pokud máte slušnou vyhlídku zisku. Průšvih je v tom vydělávání peněz.

  [22] Honeycalc
  má na svědomí kdo? Vždyť na tom jejich webu nemají ani adresu. Reference nulové, o podpoře nikde ani slovo... Samozřejmě je daný produkt k dispozici pouze pro Linux, takže se člověk uváže na jednu platformu. Pro Windows existují stovky účetních SW, a účetní si z nich pečlivě vybírají podle features, referencí, podpory, ceny atd.

  Ano, MS vývojářům podstrojuje, dnes už desítky let. Jestlipak si vzpomenete, že před Microsoftem bylo nutné platit za možnost vůbec něco pro danou platformu napsat, za kompilátory, za dokumentaci, za školení? A že to bylo všechno příšerně předražené? Byl to MS, kdo začal vývojářům podstrojovat; výsledek vidíte. Platforma, dokumentace, školení, nabídka aplikací - prostě úspěch.

  S poslední větou naprosto souhlasím. Pro Windows se prostě vyvíjí levněji.