Hlavní navigace

Názor ke článku Podporuji monopol Microsoftu II od LO - [75] a. Padla tu konkrétní slova o "blábolení...

 • 11. 10. 2007 23:23

  LO (neregistrovaný)

  [75] a. Padla tu konkrétní slova o "blábolení o tom, jak jsou win nejlepší" v nápovědě. To prostě je pravda, nebo není pravda.
  b. Ve Windows máte nápovědu, která vám na "add user" řekne, jak přidat uživatele. V Linuxu podobné pokusy (uváděl jsem příklady) doparají tristně. Samozřejmě to můžete "vyřešit" tak, že přepnete do konzole, a budete znát příkaz. Ale v GUI také můžete vědět, kde uživatele přidat. Ale co když nevíte? Byla tu spousta řečí o tom, že nápověda Windows je špatná. Nápověda unixů je daleko horší.
  c. Bez konkrétních argumentů je to diskuze o tom, jestli jste fialového slova fakt viděl, nebo ne.
  d. MS samozřejmě ergonomii velmi řeší. Mimo jiné by nevyprodukoval 3D desktop s nausea effectem (rozvlnění hladiny při kliku myší). Třeba samotné 13 let staré Start Menu s task barem bylo výsledkem dlouhého výzkumu. Samozřejmě to nebylo na téma "jak napsat kaskádové Start Menu a taskbar", ale "jak nejlépe zajistit přistup k programům, a jak běžnému uživateli zažít multitasking". Intefrace většiny open source je prostě spatlaný, jak to autorům přišlo pod ruku. I když v poslední době existují snahy to zlepšit.
  e. Nebudu se opakovat, viz [79] 3, 4

  Mimochodem jestli vám přijde efektivnější psát GUI v editoru kódu, než v designeru, tak je to řekněme úsměvné. Samozřejmě IDE usnadní i psaní konzolových aplikací.

  f. viz e

  g. Všiml jsem si, omlouvám se.

  h. Někteří lidé mají rádi Norton-style, protože s ním vyrosli. Já vyrostl s Xtree Gold, takže mi Windows Explorer celkem vyhovuje. A pro začátečníky je tree view zcela zásadní k pochopení práce s počítačem.

  i. Zřejmě se jedno o tisk přes paralelní port. Prostudujte si, jak LPT port vypadá, a pochopíte, proč se při jeho obsluze počítač cuká (busy looping). V Linuxu máte zřejmě nastavený EPP či ECP port, ve Windows se přebírá nastavení BIOSu. Dnes prodávané tiskárny mají pravidelně USB porty.