Hlavní navigace

Názor ke článku Podporuji monopol Microsoftu II od A. S. Pergill - [76] Ještě jedna perlička ze světa win: Stáhl jsem...

  • 10. 10. 2007 20:23

    A. S. Pergill (neregistrovaný)

    [76] Ještě jedna perlička ze světa win:
    Stáhl jsem Active Perl z domovských stránek (tak rok 2000 - 2001) a objevilo se mi (anglicky, takže neinterpretuji nejspíš úplně přesně) "Pro vaše větší pohodlí není Active Perl exe přímo instalovatelný, musíte si pořídit náš superinstalátor, který ho nainstaluje za vás". Takže jsem si pořídil monkeylinux (to byla ta hračka bootovatelná z FAT16 přímo z DOS nebo win restartovaných do režimu DOS) a první krůčky v perlu jsem prováděl tam. Posléze přibyl Red Hat, Mandrake a nakonec Mandriva. Platformu win jsem definitivně opustil asi před rokem (v zaměstnání), kdy jsem po reinstalaci HDD nechal nainstalovat už jen Mandrivu (a win 95 poslal do elektronkového nebe).
    Asi před rokem jsem Active Perl instaloval doma na win XP a už tam ta ptákovina se sqjelým instalátorem, který je nutno si pořídit k instalačnímu exe nebyla. Ale k win se rozhodně vracet nebudu, to zůstane jen jako spouštěč her.