Hlavní navigace

Názor ke článku Podporuji monopol Microsoftu II od A. S. Pergill - Bedřich Pola [62] DOSovské okno pod XP neužívám....

 • 10. 10. 2007 18:53

  A. S. Pergill (neregistrovaný)

  Bedřich Pola [62] DOSovské okno pod XP neužívám. Jen aplikaci DOSBox, která se tváří jako DOS. Provozuji ji převážně na linuxu, na xp jsem ji instaloval více-méně jen proto, abych se ujistil, že to instalovat jde a nehlásal bludy (viz článek EpiInfo v DOSBoxu zde na Rootovi).

  LO [66] a- Všude se vyskytují fráze typu "pro vaše větší pohodlí", "snadno uděláme" apod., je to nasládlé a neupřímné jak mluva mormonů.
  b- Jste v GUI session: Můžete se přepnout (alespoň na linuxu) do konzoly a řešit problém z konzoly. Můžete spustit emulátor konzoly (z mnoha důvodů dávám přednost tomuto). Pokud ovšem nevíte, jak se jmenuje program, který spouštíte, tak je to o degeneraci uživatele na "klikače". Máte-li na ploše ikonu, je asociována se souborem v adresáři "plocha" (Desktop apod.) a v něm by název spouštěného souboru i cesta k němu měly být. Já osobně spouštím i z GUI (KDE) programy příkazem Alt+F2 - název programu.
  c- Osobně nepředpokládám, že by kolegové programovali pomocí nějakých nedefinovaných funkcí, nechci je podceňovat, ale nemají na to. Postupovali předně podle manuálu k Excelu a nápovědy.
  d- Aplikace bez GUI (většina toho, co používám) :-)
  Aplikace bez nápovědy a dokumentace (většina MS produktů) :-)
  A vy jste někdy viděl aplikaci od MS, která by dávala alespoň předpoklad, že se autor GUI zamýšlel nad ergonomií (o tom, že by byl po této stránce úspěšný, raději nemluvit)?
  e- Ta produktivita závisí dost na tom, co vlastně chci dělat. Prostředí, která popisujete, většinou mají význam tehdy, když dělám něco, co si autor prostředí myslel, že bych mohl chtít dělat. Spíše překážejí, jakmile chci dělat něco, s čím jejich autor nepočítal. I při produkci obyčejného html platí poučka, že "žádný specializovaný generátor html nedokáže udělat to, co udělá šikovný programátor ručně". GUI designer vesměs to samé v bledě modrém. Nevidím důvod trávit zbytečný čas nad tím, abych to dokopal k tomu, co potřebuji. Ručně v editoru se přijatelného výsledku dočkám vždy dříve. Nehledě k tomu, že nevidím důvod proč dělat GUI k programům typu "načti řádek souboru A, vyřízni z něj znaky č. 5 - 12 a ulož je jako řádek souboru B".
  f- Je otázka, co si představujete pod uživatelskou přívětivostí. Pro mě je to stav, kdy počítač dělá to, co chci já, a ne co si tvůrce OS nebo programového vybavení myslí, že bych chtít měl.
  g- občas si mě pletete s tigerem.
  h- MC považuji za lepší než cokoli grafického, co jsem zatím viděl na win i lin; je ukázkou mentální a programátorské impotence MS, že nedokázali předělat Nortona na win s dlouhými názvy.
  i- Ohledně vašeho básnění o thredingu: poprvé jsem tiskl a současně dělal něco jiného pod linuxem, win (i xp) během tisku v podstatě zatuhnou k nepoužití (na identickém PC).