Hlavní navigace

Názor ke článku Podporuji monopol Microsoftu II od LO - [70] 1. Tak si sedněte k jinému počítači s...

 • 10. 10. 2007 15:54

  LO (neregistrovaný)

  [70]
  1. Tak si sedněte k jinému počítači s Windows (jistě nějaký najdete), a řekněte mi, jak KONKRÉTNĚ v nápovědě Windows najdu "blábolení o tom, jak jsou win nejlepší". To je hrozně jednoduché. Dá se prokázat, jestli jste vědomě LHAL, nebo ne. Takže do toho. A kdybyste byl co k čemu, tak si v nápovědě Windows vyhledáte pár tasků o kterých jsem mluvil (třeba změna rozlišení obrazovky), a zkusíte totéž v Help Center SuSE Linuxu, na Solarisu, AIXu a třeba dalším distru Linuxu. Klidně pak ukažte výsledek, a budeme diskutovat o kvalitě nápovědy.

  2. Tvrdil jste, že používáte DosBox pro změnu přípony (to je podmnožinou přejmenování souboru). To děláte v důsledku toho, že nevíte, že v preferencích Windows Exploreru máte nastaveno "skrývat přípony známých typů souborů", natož abyste vůbec tušil, proč to tam asi je by default nastavené. Vaše neznalost je ekvivalentní tomu, kdybyste neměl ovládat Norton commander.

  3. Ještě jednou si přečtěte, co jsem psal já. "...aplikace bez GUI je zpravidla nedodělaná". Vy na to: "imo to bazírovat na tom, že aplikace musí mít za každou cenu GUI, jinak je to defacto nedodělek, je taky blábol." Ano, to je blábol, ale jak vidíte, tak ne můj. *Zpravidla* proto, že *většina* aplikací by GUI mít měla.

  4. Bohužel u těch "profesionálních" IDE typicky chybí celá řada features, nemluvě o velmi omezené platformě, na které stojí. Další věcí jsou podporované jazyky. C/C++ je pro nové business aplikace poněkud out, výhody managed jazyků jsem na root.cz mnohokrát popisoval (a opravdu to nechci psát znovu).

  5. Nevím na co konkrétně reagujete, ale všiml jsem si, že správci souborů na Linuxu jsou dost děsiví. Například když vlezete do /dev nebo /etc (obecně kamkoliv, kde máte více než pár souborů), jsou na dlouho mrtví. Windows Explorer od jistého počtu objektů také, ale vydrží daleko víc, a je multithreadový. Navíc je stavěný komponentově, takže není problém přidat komponentu (řekněme knihovnu), která se volá například při stisknutí pravého tlačítka myši na daném typu souboru, přidat toolbar tvořený vlastním kódem atd.

  6. Jako uživatel OpenOffice je mi vás trochu líto. Co vidíte dobrého na tak pomalém produktu, který má features Office 97? Leda to, že je zdarma.

  Unixy nemám rád. Byly to svého času skvělé systémy, ale dnes patří do šrotu. Ty trapné přežitky typu terminálového systému s escape sekvencemi (proboha), X11, absence řady features, obecná uživatelská nepřátelskost... Ne, to není systém pro dnešní svět. Linux je prostě unix, a proti Windows postrádá velikou spoustu features (viz [13]). Nejsem komunista, nejsem levičák, a mám jisté znalosti ekonomiky a ekonomie, takže vím, že myšlenky FSF jsou utopie.

  Co bylo za úlet z threadingem? Říká vám něco LinuxThreads? A viděl jste někdy horší implementaci threadů? Možná na MacOS 9 :)