Hlavní navigace

Názor ke článku Podporuji monopol Microsoftu II od LO - [69] Za dobu své praxe jsem mimo jiné...

  • 10. 10. 2007 15:32

    LO (neregistrovaný)

    [69] Za dobu své praxe jsem mimo jiné používal řadu knowledge base. Základní věcí je umět se správně zeptat. Jinak se ptáte na Google, jinak na Wikipedii, jinak na seznamu firem na Seznam.cz, jinak v MSDN. Například na Wiki když bude psáno "Objekt konzole umožňuje vypsat textový *výstup*", po kliknutí se dozvíte něco o obecném výstupu. V MSDN se dozvíte něco o výstupu v kontextu konzole. Faktem je, že lidé v IT mají často až s podivem velké problémy s prací s jakýmikoliv informacemi.

    Na root.cz se vyskytují i velmi zajímaví lidé, souhlas. Ti by také mohli (či měli) vědět, že v C# je možné napsat i kernel operačního systému. Mohli by vědět, že to umožní zvýšit spolehlivost kódu nejspíš o několik řádů (pokud nejsou zaslepení a nemyslí si, že oni sami chyby nedělají). A mohli by vědět, že současnou izolaci procesů lze nahradit mechanismem, který je daleko efektivnější, a díky kterému lze v podstatě eliminovat overhead managed jazyků. A já si od nich rád nechám vysvětlit, jakou alternativu k tomuto postupu nabízí Linux (podle mě žádnou). O to smutnější je, že je pro ně má zpráva jako z Marsu (oni dohadují se o složení sena pro koně, já ukazuji běžící motor, a mluvím o traktoru a automobilu). Jenže tomu, kdo zná pouze PHP a bash, něco takového těžko vysvětlit.

    Samozřejmě vám nebudu říkat, co jsem napsal (já navíc nejsem kodér). Ale vězte, že naprostá většina SW pro Windows byla psána v nějaké verzi Visual Studia.