Hlavní navigace

Názor ke článku Podporuji monopol Microsoftu II od LO - [65] Moc toho o Linuxu nevím? Tak třeba...

 • 10. 10. 2007 14:10

  LO (neregistrovaný)

  [65] Moc toho o Linuxu nevím? Tak třeba vím, že features jmenované ve [13], které najdete na každé instalaci Windows, na každém Linuxu rozhodně nenajde, a zpravidla je nenajdete vůbec. Nebo vím, že [58] popisuje řadu problémů, nad kterými lidé rádi zavírají oči, a tváří se, že tyto problémy nejsou.

  No a když jsme u vás a vašich znalostí, tak si udělejme krátké shrnutí. 1) Jak je to s těmi reklamními bláboly v nápovědě Windows? Už jste nějaké našel, nebo jen šíříte FUD? 2) Nevíte o default command line shellu Windows řady NT (i když je link ve Start Menu). Kdybych nevěděl o existenci bashe (který je pořád jen jedním z mnoha shellů na unixech), nebo tvrdil, že není dokumentovaný, styděl bych se. Na přejmenování souborů používáte emulaci MS-DOSu, protože nic jiného neznáte (dost tristní). 3) Dodělanou aplikaci zaměňujete za nehavarující, což je zásadní miskoncepce. Základy SW inženýrství vás zřejmě minuly velkým obloukem. 4) Asi jste v posledních 5-15 letech neviděl IDE, jinak byste nemohl psát, co jste psal. 5) Neumíte používat Windows Explorer, což je dnes obdobou neznalosti používání Norton Commanderu. 6) Z nějakého důvodu si myslíte, že různé instalace MS Office si nemohou vyměňovat dokumenty, což je zjevně v rozporu s realitou.

  Tak nevím. Kdo z nás si potřebuje doplnit znalosti? Objektivně spíše vy.

  Zkuste být trochu sebekritický. Jsme v podobném věku, ale rozdíl je v tom, že já nežiju v minulosti, a jsem schopný alespoň používat nové věci.