Hlavní navigace

Názor ke článku Podporuji monopol Microsoftu II od LO - [64] Moje komentáře se opakují tehdy, pokud se...

 • 10. 10. 2007 13:49

  LO (neregistrovaný)

  [64] Moje komentáře se opakují tehdy, pokud se opakují věci, na které reaguji. Například pokud někdo tvrdí, že Windows nejsou dokumentované, nebo jsou dokumentované mizerně, je to nesmysl, který rád uvedu (i opakovaně) na pravou míru. Pokud si někdo myslí, že zdroják je dokumentace, rád ho opravím, protože zjevně neví, jak má dokumentace vypadat. Když někdo tvrdí, že nápověda je plná keců o tom, jak jsou Windows nejlepší, chci to doložit, protože to prostě není pravda.

  Řekněte mi, jak plivu na Linux? Když tu D.A.Tiger v [11] šíří FUD (chcete tvrdit, že to není FUD), cítím potřebu reagovat. Zvláštní je spíše to, že když někdo nekriticky tvrdí, jak je Linux technicky skvělý, a já během pár minut vysypu seznam pár desítek velmi zajímavých features, které nemá, tak nikdo není schopen reagovat věcně.

  Je možná, že se NTFS v nějaké situaci projevuje hůře, než jiný FS. Je to nepravděpodobné, protože NTFS je z lepších FS, ale může být. Kolega může použít ext3 na Windows, jestli chce. Bohužel pak přijde o většinu features, o kterých jsem psal.

  Ohledně MSDN se mýlíte. Referenční příručka neobsahuje vysvětlení konceptů a způsobů použití, neobsahuje tutorialy ani příklady. Souhlasím, že v případě .NETu vás text může poslat i do příkladů v jiném jazyku. Ovšem pokud píšete v C#, dokážete bez problémů přečíst i příklad ve VB.NET, a opačně.

  Nejsem admin. Nemyslím si, že bych kdy napsal něco skutečně algoritmicky složitého. Jednak těch algoritmicky složitých věcí až tolik není (většinou jde o přehazování písku lopatou, tedy práci ne příliš náročnou, ale o to více nudnou), a potom už jich většinu napsala hromada lidí přede mnou. Bylo by hloupé znovu vymýšlet kolo, a zbytečně tím ztrácet čas. Mimochodem i admin který neumí napsat hello world má nějaké názory :). Nakonec celé IT platí lidé, kteří nevědí, co je for cyklus, a kteří by abstrakci typu objektové dědičnosti či synchronizace threadů snad ani neměli šanci pochopit. Chápejte, pro tyhle lidi tu IT je; stejně tak auta stavíme pro lidi, kteří si neumí ani vyměnit klínový řemen, a vozy si vybírají podle barvy.