Hlavní navigace

Názor ke článku Podporuji monopol Microsoftu II od tomfi - Ještě jednou dík za blog ... je to...

 • 10. 10. 2007 10:56

  tomfi (neregistrovaný)

  Ještě jednou dík za blog ... je to inspekce do myšlení lidí a krásně se projevují předsudky a většinový odpor k konstruktivní inovaci a změnám (zamyslet se a hledat cestu). Chápu názory všech, a umím si představit základ jejich původu, respektive znalosti a zkušenosti na kterých jsou postavené.

  Opravdu nevidím takový problém programovat multiplatformně. Interpretované a "multiplatformní" jazyky jsou dostupné již dlouho. A výkon počítačů je řekněme dostatečný na to aby takto vyvinuté aplikace používal. Může být, že speciální velice výkonově náročné operace tam trvají déle, ale to by znamenalo pouze tyto identifikovat (což uznávám je u mnoha horších programátorů problém :) ) a tvořit je platformě závislé.
  Samozřejmě teď by se mohlo ozvat hodně lidí s mnoha argumenty proč to není pravda, ale často za tím je právě to co jsem napsal v prvním odstavci.

  Dovolím si jedné hodně abstraktní srovnání(prosím nekomentovat je to hodně abstraktní): Pro americký trh se taky nevyvíjí extra notebooky, protože tam mají jiné napětí v síti než u nás (mají jinou napájecí "platformu"). Otázka je co budeme brát jako "podklad" a co jako neodstranitelnou součást programu.