Hlavní navigace

Názor ke článku Podporuji monopol Microsoftu II od Miloslav Ponkrác - [29] Vážený pane, já už programoval asi pro...

 • 9. 10. 2007 14:11

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

  [29] Vážený pane, já už programoval asi pro šest operačních systémů, Windows je tuším asi čtvrtý v řadě, takže mohu srovnávat. Jak Microsoft, tak linuxová komunita vyrábí spoustu propagandistických keců, v tom si ani jedna ani druhá strana nemá moc co vyčítat.

  Přesto mohu porovnávat a nemusím na tyhle kecy brát ohled. A pravdou prostě je, že Linux má několik řádů horší věci týkající se vývoje programů - to je fakt, který při objektivním zkoumání nelze pominout. Pro útěchu mohu napsat, že jsem zažil i horší systémy.

  Jinak slovo "nedokumentované" a "nepopsané" jsou synonyma. Je sice hezké, že si je ve zdrojáku Linuxu můžete najít, ale pokud nejsou určeny k použití v programech, tak jejich případné použití se Vám vymstí. A to tak, že nebudete stačit mrkat na drát.

  Roztříštěnost je, když každý Linux je naprosto jiný a nemáte tam nic (snad kromě syscallů) na co byste se mohl spolehnout, že v Linuxu bude. A že to ovlivňuje velmi negativně vývoj sw je snad jasné - musíte řešit i vrstvy, které v jednotném operačním systému prostě jsou a je zaručeno, že tam jsou a víc se o to nemusíte starat.