[24]: To ze existuji systemova volani, ktera jsou nedokumentovana a jedina cesta jak zjistit tyto volani je zakazany reverse enginnering, tak to je spatne (nektere licencni smlouvy to zakazuji).
Naproti tomu na linuxu je dokumentaci zdrojovy kod (to je dokonce dokumentace, u ktere mate 100% jistotu, ze je spravna, muze byt ale spatne pochopena). Netvrdim, ze to je dobre, ale nemusite delat RS, muzete si treba grepnout zdrojaky. Stejne tak vam na linuxu nikdo hlavu neutrhne, pokud zverejnite dokumentaci k nejake knihovne, ktera tuto dokumentaci nema. U zverejnenych informaci ziskanych nelegalnim RS bych si svou hlavou tak jisty nebyl.
Jeste dodatek k te dokumentaci. V jadernych novinach jsem cetl, ze se objevil pozadavek na dokumentaci pred prijetim kodu do jadra, protoze dokumentace odhaluje chyby, ktere bez dokumentace byly skryte, takze i tam by se melo blyskat na lepsi casy.
Ono pouzivat neco, co je zadarmo a nadavat na to, ze to nema to a to, je divne. Neverim, ze by clovek nedostal prehled kompletnich systemovych volani ze zdrojoveho kodu, kdyz to prozene nejakym dokumentacnim toolem. Kdyz se tyto vysledky potom predhodi googlu, tak ty funkce nekdo nekde uz okomentoval. Jediny problem je, ze to neni na jednom miste. Ale kdyz sve poznamky potom zverejnite na netu, tak tim usnadnite hledani dalsim. A nebo muzete napsat treba howto a budete slavny, nemuste se snazit o komplexitu vasich vystupu.