Hlavní navigace

Názor ke článku Podporuji monopol Microsoftu II od Miloslav Ponkrác - [18] ad 2) To, že v systému existují nedokumentované...

 • 9. 10. 2007 13:05

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

  [18]

  ad 2) To, že v systému existují nedokumentované funkce je naprosto v pořádku a pochopí to každý zkušený programátor a ani se nad tím nepozastaví. I v Linuxu je obrovská spousta funkcí, které nejsou určeny pro používání v běžných programech - tedy analogicky není proč je do běžné programátorské dokumentace vůbec rvát. Takže pokud to chcete vědět: V každém operačním systému existuje spousta nedokumentovaných funkcí, které nejsou určeny pro programátory - a tyto funkce existují ve Windows, v Linuxu, v BSD, Solarisu, Mac OS X, atd..

  Jinak na dokumentaci k Linuxu mě vadí hlavně to, že vůbec neexistuje k obrovské spoustě věcí v Linuxu (stále zdůrazňuji, že jde o programátorské API).

  ad 3) Jo jo, právě proto, že na Linuxu kraluje gdb je jeden z důvodů, proč říkám, že programátorské nástroje nic moc.

  Jinak ale se přiznám, že chápu Vaší ostrou reakci, protože LO, co ho delší dobu pozoruji si nevidí do úst a občas je schopen vyplodit něco, co bych spíše čekal od placeného agenta Microsoftu, ale je to plné polopravd.