Hlavní navigace

Názor ke článku Podporuji monopol Microsoftu II od LO - [11] Takovými "zbytečnostmi", které Windows (Vista) mají, jsou...

  • 9. 10. 2007 4:32

    LO (neregistrovaný)

    [11] Takovými "zbytečnostmi", které Windows (Vista) mají, jsou třeba mnohem bezpečnější managed jazyky (.NET), grafický subsystém s podporou zobrazení a tisku přes jedno API (GDI, dnes zastaralé, přesto napřed oproti unixům), API pro administraci (přidání lokálního uživatele, procházení seznamu procesů apod), typografické features, správa barev a podpora barevných separací, popora HDR (barvy s více než 8 bity na kanál), prioritizace I/O operací (jako ionice, jen generačně dále, a používáno systémem i aplikacemi), ACID transakční file system, modulární systém kompresorů a dekompresorů multimédií, akcelarace antialiasingu a rastrování fontů pomocí 3D hardware, akcelerace sestavování obsahu oken pomocí 3D hardware, rozhraní pro skenery a digitální fotoaparáty, rozeznávání hlasu včetně diktování textu, modulární systém hlasového výstupu (API a ukázkové, leč použitelné, hlasy), rozeznávání psaného písma, podpora SATA NCQ, šifrování a komprese na úrovni FS, oprava FS (obdoba fsck) na části disku bez locknutí celé partition, prediktivní načítání binárek (SuperFetch), podpora HDD s integrovanou NVRAM (ReadyDrive), fulltextové indexování obsahu a příslušné API, podpora workflow na úrovni API, jazyk XAML pro popis uživatelského rozhraní atd. To vše na každé instalaci, takže se můžete spolehnout, že daná věc na cílovém stroji opravdu bude.

    Také mi přijde jasné, že se pro Windows s dokumentací typu MSDN vyvíjí daleko lépe, než pro Linux. Chcete dokumentaci k ACID transakčnímu FS, referenci T-SQL použitého na MS SQL Serveru, dokumentaci systému kompresorů a dekompresorů, dokumentaci DirectX? Všechno je to na jednom místě, ve vysoké kvalitě, s hromadami příkladů, tutorialů, integrované na stisk klávesy s vývojovým prostředím. K tomu široká nabídka komponent. Chcete zobrazovat data z magnetické rezonance, tisknout čárové kódy, provádět OCR/ICR nad bitmapou, potřebujete grafy? Kupte si komponentu, jsou jich na trhu hromady. Stačí kreditka, koupíte SDK pro OCR/ICR, a za pár hodin máte hotovou aplikaci, která komponentu používá (samotné použití komponenty je samozřejmě kratší job).