Hlavní navigace

Názor ke článku Kindle 5 - vymena displaye od sweetree - Díky za návod, právě jsem podle něj dokončil...

 • 24. 12. 2013 12:24

  sweetree (neregistrovaný) 89.176.231.---

  Díky za návod, právě jsem podle něj dokončil výměnu displeje. Přidám jen pár vlastních postřehů: oba odkazy na videa jsou trochu matoucí, jde o rozborku do úrovně dílů včetně baterie atp. Tu je v případě výměny displeje zbytečné vyjímat (mimochodem je skutečně plastická, jednoho to napoprvé překvapí ;) ).

  První nákup na Alibabě (nakupuji tam celkem běžně) mne trochu zklamal, protože čínský obchodník se omluvil, že díly nebudou, a obratem vrátil peníze. Pochopitelně bez nemalého poplatku zprostředkující bance (u mne mBank). Displeje jsem objednával dva, přišlo mi to tak nejlepší vzhledem k možnosti opravit si i nějaký další lacino nabytý z Aukra.

  První nadšení, že se daří tenký displej odstranit celkem snadno, mne přešlo, když jsem zjistil, že je to jen jakási jeho polovina (tam, kde je nanesen obrázek). Zbytek dopadl jako na obr. 5. Doporučuji brýle, od chvíle, kdy mi jedna naštěstí tupá střepinka vstřelila do oka, jsem je sundal až po operaci "odnípání". Trošku pomohlo nahřátí horkovzdušnou pistolí, ale až na závěr a žádný zázrak to nebyl. Celý blok zbylého střepu vprostřed se pak pohyboval jako ve vazké tekutině, ale stejnak nepovolil naráz.

  Podobně jako benzín se mně osvědčil líh, tenká oboustranná samolepka pak trochu nabobtná (stačí 2-3 m,inutky) a špachtličkou (cca 2 cm širokou) naplocho jde shrnout ulpívající mikrostřepy. Smotek gumoviny se pak snadněji vyjme...

  V zápalu silového působení na držící sklo se mi podařilo stisknout z boku kostru přes tlačítka, jsou po clé délce, nějak to člověk držet musí, síla je poměrně velká. Pozor na to. Jsou sice na pružinách, ale tlak jim neprospívá.

  Co mne nepotěšilo po opětovném sestavení: díky nalomení dvou plastových zámků při otevírání zacvaklo sice vše na své místo, ale zadní díl se trošičku, sotva pozorovatelně, vydouvá (nenalepil jsem znovu oboustr. samolepku na prostor kovového krytu baterie, nemám tuhle tenoulinkou doma.. asi je to chyba). Díky tomu tlačítka nejdou stlačit tak snadno jako u nerozebraného přístroje. Radost, když to celé naběhlo, byla ae i tak veliká ;) Taková "vánoční" ;)