Hlavní navigace

Názor ke článku Revitalizace notebooku Dell Latitude 830 od Pavel Stěhule - Určitě by to šlo dělat líp - ale...

  • 23. 7. 2020 17:14

    Pavel Stěhule

    Určitě by to šlo dělat líp - ale tohle je pro mne jednorázová akce. Komponenty jsem naposledy kupoval a sestavoval si počítač v roce 2005. Od té doby nemám desktop, a komponenty do počítače neřeším - nemám kontakty a ani znalosti, abych poznal jestli nějaká paměť je ok nebo nějaký šmejd, případně jestli tam není nějaká zrada a zrovna tahle konkrétní paměť v tomhle notebooku nepojede.

    Notebook jsem dostal do dost použitelného stavu s minimem námahy, času, shánění součástek bez reinstalace. Kdyby mi šlo o maximální výkon a efektivitu, tak za 30 tisíc koupím nový notebook s řádově větším výkonem (a zárukou). Ale proč bych to dělal, když na tom počítači běží pouze chrome - ještě spíš s nenáročnýma stránkama, word a excel.

    Je mi líto vyhodit ten stroj, protože byl udělaný dobře a pořád je v dobrém stavu. Ale je to artefakt - kdyby se tam cokoliv rozbilo, tak to je z mého pohledu neopravitelné, takže nemá cenu si s tím nějak extra si hrát. Po upgrade boot je 20-30 sec, start wordu, excelu do 5 sec - a tím to pro mne končí.