Hlavní navigace

Názor ke článku Znáte to město a toho člověka? od Viky - Asi ti to bude připadat nepochopitelné, ale když...

 • 27. 11. 2014 11:29

  Viky (neregistrovaný) 95.172.68.---

  Asi ti to bude připadat nepochopitelné, ale když jsem jel na konferenci do Cách, tak jsem tam skutečně dojel, do Drážďan jsem se taky dostal bez problémů na tamější Techniku, stejně jako se tam dostanou tisíce jiných za nákupy či za kulturou; do Ženevy to samé, Paříž také, Vídeň také - a nebudeš tomu věřit, dokonce jsem bezproblémově dolétl i do Řecka! Ale po seznámení se s tvými myšlenkami se teď asi budu budit hrůzou při pomyšlení na cestu do Finska - asi si budu muset dát opravdu velký pozor, abych dojel opravdu tam a ne někam úplně jinam, protože začínám mít takové neblahé tušení, že taková země vůbec neexistuje. :D Ale zas když jsem se dostal do toho Řecka, jež taky dle tvých teorií vůbec neexistuje nebo existuje někde jinde než si zbytek světa s výjimkou tebe myslí, tak se to snad nějak podaří i tentokrát. ;)

  Nevím, jak ty, ale v životě se snažím používat hlavu, takže se snažím používat takové výrazy, aby mi jejich příjemci rozuměli, a do vyhledávačů zadávám taková hesla, abych našel, co hledám. Zatím jsem na žádné problémy nenarazil. :)

  Pokud ti nestačí ten PSJZ, tak se obávám, že, nejsa odborníkem na geografii, nejsem obeznámen, kde, jak a jestli vůbec zeměpisci mají potřebu vydávat nějaké seznamy oficiálních, závazných a výlučných definic, po nichž prahneš. Ale řekl bych, že nahlédneš-li do nějaké encyklopedie, třeba do Ottova slovníku naučného, tak se taky k tebou žádaným informacím snadno dostaneš.

  Na "to ví přece každý" není nic špatného. Říká se tomu všeobecná známost, všeobecné povědomí, všeobecné znalosti apod. Pravidlo, že neznalost zákona neomlouvá, taky nemáš nikde zadefinováno a přece se ti každý soudce vysměje, pokusíš-li se to zpochybnit. :)