Hlavní navigace

Názor ke článku Vývojář jde hlavou proti zdi od Harvie - Už nám stárneš :-) Teď vážně: Chápu tvoje rozhořčení...

 • 20. 8. 2010 1:05

  Harvie (neregistrovaný) 62.24.87.---

  Už nám stárneš :-)
  Teď vážně: Chápu tvoje rozhořčení pokud jde o zažité pracovní zvyky (všichni to známe a párkrát jsem si kvůli tomu nějaký program sám patchoval), ale změny mi připadají přínosné:

  1.) stažením souboru nedochází ke změně souboru a tudíž mi připadá logické, že je to tak jak to je. stačí soubor otevřít přímo z prohlížeče nebo si pamatovat první 1-2 znaky a ve složce je použít k vyhledání chtěného souboru.

  2.) považuji za logické, že je otvírání v novém tabu úplně nahoře (jakožto pravděpodobně nejčastější úkon userů bez třetího tlačítka). tady je nutno podotknout, že většina distribucí má defaultně povolenou emulaci třetího tlačítka pomocí stisku obou tlačítek zároveň (pokud se na takovou akrobacii cítíš, tak to funguje). Osobně jsem s tím taky kdysi bojoval protože jsem dokonce používal dva browsery (když se mi přejedl firefox a já rychle něco potřeboval, tak jsem otevřel epiphany) a každý z nich to měl jinak. Časem jsem si zvykl a vůbec jsem nevnímal, že v každém browseru je ten myšojdní "matchvat" trochu jiný.

  3.) otevírání nových tabů hned vedle mateřského byl pro mne velký nezvyk, ale když sem si na to zvyknul, tak jsem začal považovat mozilláky za naprosté amatéry, že to nevymysleli první.

  [2] BTW v chrome lze taby přepínat ctrl+tab a ctrl+pg(up|down)

  Závěrem lze říct, že k uživatelské spokojenosti vedou jen dvě cesty... cesta přijmutí změny a cesta kustomizace.