Hlavní navigace

Názor ke článku Vývojář jde hlavou proti zdi od Inkvizitor - Podle mě to takové problémy zase nejsou (až...

 • 19. 8. 2010 23:31

  Inkvizitor (neregistrovaný) 89.176.205.---

  Podle mě to takové problémy zase nejsou (až na ten první).
  1. Tohle by podle mě mělo být konfigurovatelné (v nejmenovaném blbém operačním systému, který nemá ctime a mtime). Podle mě je ale ve Windows také logičtější nastavovat mtime na čas stažení.
  2. Kdo otevírá odkazy v novém okně a tabu pomocí kontextového menu, dobře mu tak. Ve Firefoxu od pradávna existuje Shift-LeftClick, Ctrl+LeftClick a MiddleClick. Pokročilý uživatel prostě v takových případech kontextové menu obyčejně nepoužívá. Typický BFU se to naučí za pár dní a pak mu ta změna už nepřijde. Pokud vývojáři mají dobrý důvod se domnívat, že takové uspořádání je lepší, stojím plně za nimi. Nejsou totiž jenom stávající uživatelé, ale i ti noví.
  3. Tady by mě zajímalo, jestli to zachovává původní funkčnost při použití stávajícího profilu. Podle mě by mělo, jinak to není nejlepší, ikdyž si opravdu nedovedu představit, proč bych měl chtít otevírat nový tab až na konci (tedy opět platí, pokud je to nové chování lepší, změňme to). Souhlasím s tím, že práce s taby by ve Firefoxu měla být lépe konfigurovatelná, to bezpochyby. Stejně jako třeba vypínání animace obrázků by mělo být možné v dialogu a ne jenom v about:config (a vypínání pitomých animovaných favicon by mělo jít zvlášť). A neříkej, Svatopluku, že neznáš rozšíření Tab Mix Plus, kde lze chování tabů konfigurovat detailně.