Hlavní navigace

Názor ke článku Vykrádáním k titulu od Tomfi - Bohužel, 1. titul asi neseberou... na to nejsou nástroje...

 • 16. 5. 2009 22:43

  Tomfi (neregistrovaný)

  Bohužel,
  1. titul asi neseberou... na to nejsou nástroje (pokud ten podvod jednou projede, tak už prošel, tituly jako ing a BC. sebrat nejdou ... pokud se mílím, prosím uveďte někdo zákon podle kterého to lze.
  2. Citace musí být v textu jednoznačeně rozlišené od textu autora ... je na pováženou jestli vůbec připustit k obhajobě pokud citace rozlišená není (upozorňuji, že na vyhození od obhajoby stačí opravdu neoznačený odstavec, a student bude rád pokud nepůjde před disciplinární komisi (v minulém roce vím že u nás k obhajobě nepřipustili studenta co měl cca 3 odstavce zkopírovaný, neoznačený), navíc ji lze užívat pouze omezeně, prostě pokud je opravdu nutné využít citace tak ano, pokud to může napsat sám tak už je přecitováno :)
  3. Délka bakalářky, tak jak ji vidím v pdf a tak jak ji popisujete je opravdu tragická, to snad ani vedoucí nemohl číst... vždyť by po 10 minutách dočel na závěr... to by ho asi napadlo, že je to nějak moc krátký :D. Nevím kolik mají na muni za bakalářku kreditů, ale tohle by napsal člověk za víkend, což obecně bakalářské práci neodpovídá (norma myslím přímo není, ale míň než 150 hodin na bakalářce nemá smysl)
  4. Je pravda že se cítím spíš inženýrem, ne magistrem, tak beru závěrečné práce jako technické texty... no ruku na srdce, nazvat v závěrečné práci kapitolu "souboj čtvrtý", nebo v textu práce popisovat jak jednou šla na jahody do lesa a byly opravdu chutné (popis jak se setkala s joomla a jak ji úspěšně někde někomu nainstalovala :( )

  Celkově, když to vezmu kolem a kolem... jestli tohle bude učit někoho někde na škole, tak "potěš koště", jenom se rozmnoží počet lidí co bude myslet, že semestrální práce je to že si sedne k internetu a vytiskne první co najde, a ještě tě bude přesvědčovat, že to je normální, že to tak dělali vždycky a všichni :(