Hlavní navigace

Názor ke článku Vykrádáním k titulu od Shadow - Nechci autorku nijak hájit, udělala blbost, že bakalářskou...

 • 15. 5. 2009 19:22

  Shadow (neregistrovaný)

  Nechci autorku nijak hájit, udělala blbost, že bakalářskou práci poskládala tímto způsobem a že nedodržela citační pravidla, holt měla smůlu, že autor na to přišel a ještě větší, že to bez diskuse s ní prostě zveřejnil.

  Na stranu druhou, musím v jádru souhlasit s některými názory (např. [113]), které tu zaznívají, a sice, že medializace a toto "lynčování" je možná až přílišným trestem. Ano, kdyby vzala váš text, vytvořila takto na jeho základě knihu, vydala ji a vydělávala na ní, to by bylo něco zcela odlišného. Stejně tak by to bylo o něčem jiném, kdyby vás ve zdrojích neuvedla. Ale tohle zase až taková katastrofa, že by se to muselo propírat na veřejnosti se všemi důsledky, které z toho vyplývají, to podle mne není.

  Tak či onak, myslím, že tímto blogpostem jste autorce ublížil neporovnatelně více, než ona ublížila vám. Ať už jste to tak chtěl či nikoliv.

  No a vy ostatní - kolik z vás má opravdu čisté svědomí a kolik z vás může říci, že žádnou pitomost podobného rozměru (nikoliv nezbytně podobného charakteru) nikdy neudělali, a nemají tedy ve své minulosti nic, u čeho by jim veřejné propírání vadilo? Já klidě otevřeně prohlásím, že já žádný [Ss]vaťas nejsem.