Hlavní navigace

Názor ke článku Vykrádáním k titulu od Petos - Rozdil totiž je 'Citace', 'odkazované citace' a plagiát. Citace...

 • 15. 5. 2009 14:13

  Petos (neregistrovaný)

  Rozdil totiž je 'Citace', 'odkazované citace' a plagiát.
  Citace je, kdyz napíšu, že pe25tr 15.5.2009 řekl: ''Kdyz vidim, ze nekdo krade, mam mlcet, kdyz vidim, ze hori, mam mlcet? ''. Nic jineho citace neni. Odkazovaná citace je ono klasické pe25tr [2009] popř. [18], přičemž na konci práce musí být jednoznačně nadepsaný seznam literatury a jednoznačně dohledatelné dílo.
  Neboli:
  *kdyz cituji, tak pisu citovany text slovo od slova přesně tak, jak jej autor napsal. Cely citovany text musi byt v uvozovkach a musi to u něj byt napsano (autorka bakalarky by proto mela mit 66 % prace v uvozovkach).
  *Odkazované citace, ci jen Odkazy se používají tehdy, když nějaké tvrzení řeknu svými slovy, ale odkáži se na dalsi literaturu, kde je mozne najit totez, jen napsane jinak.
  *Plagiát je tehdy, když cituji bez uvedení zdroje a bez uvozovek.

  Na MU je system k odhalovani plagiatu, bohuzel v tuhle chvili porovnava pouze systemu zname prace. Je tedy jasne, ze porovnava v prvni rade ostatni Bc/Mgr/jine prace a pak dokumenty ulozene primo v nem: http://is.muni.cz/clanky/2008_plagiatorstvi.pl
  Afera se nejspise donesla jeste vyš než na Pajdak. Dneska přišel všem vyučujícím na MU mail, že odevzdané práce je nutné prohnat mnou zminovaným systémem. Bohužel, tento system neni s to podchytit tistene knihy. Na druhou stranu snad odhali opisovani mezi pracemi navzajem...