Hlavní navigace

Názor ke článku Už jsem starý aneb když není na co navazovat od Lael Оphir - [56] tukan 1. Kdo toho stihne víc? Vy? Já?...

 • 27. 10. 2012 2:49

  Lael Оphir (neregistrovaný) 88.100.88.---

  [56] tukan
  1. Kdo toho stihne víc? Vy? Já? Vaše sekretářka nebo babička? U každého to může být různé, a u různých úkolů to může být různé.
  2. Jde samozřejmě i o dobu učení, snadnost používání, přehlednost.
  3. Práce na počítači nespočívá v kopírování, přejmenování, uploadech atd. Pletete si nástroj s cílem. Podobně spisovateli nebo programátorovi prakticky vůbec nepomůže klávesnice s lepším rozložením, protože rychlost takové práce není o rychlosti typování.
  4. Windows Explorer provádí všechny kopírovací operace v separátním threadu, tedy na pozadí. Od Windows 8 jsou navíc všechny operace kopírování v jednom okně, s možností jejich dočasného přerušení.
  http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2011/08/23/improving-our-file-management-basics-copy-move-rename-and-delete.aspx
  5. SW může umět prakticky cokoliv. Jsou to časté operace, které by měl umožňovat snadno a efektivně. Například není problém přehrát jakýkoliv soubor jako PCM na zvukové kartě, ale je blbost to zabudovat do file manageru. Výběr toho, co má konktétní SW dělat, je velmi složitá otázka. Když SW píše metodou "tohle můžeme udělat, a proto to uděláme", dopadá to jako když pejsek a kočička vařili dort.