Hlavní navigace

Názor ke článku Už jsem starý aneb když není na co navazovat od Lael Оphir - [40] Mips Ovládání ranných verzí Windows ani NC jsem...

 • 23. 10. 2012 15:55

  Lael Оphir (neregistrovaný) 88.100.88.---

  [40] Mips
  Ovládání ranných verzí Windows ani NC jsem nezkoumal. O ovládání GUI na Linuxu sice řeč nebyla, ale považoval jsem za dobré to zmínit.

  Nemyslím si, že by dvoupanelový file manager byl nezbytně špatný. Osobně mi to moc nesedí s dlouhými názvy, vadily mi problémy nedodělaných aplikací (zablokování při načítání adresáře, absence Unicode, problémy s UNC), absence doplňků pro Explorer (kontextová menu, property sheety), a ovládání většinou poněkud zápasí s podporou myši.

  Určitě je možné napsat dvoupanelový file manager s ovládáním konzistentním se zbytkem Windows, který bude přístupný i uživatelům, kteří nepamatují NC a Volkov. Podle mě je to dobrý nápad. Už tu někdo zmiňoval produkty Borlandu, které přešly na ovládání Windows. Podobně například CorelDRAW přestal používat Ctrl+A pro Align, a dávno to znamená Select All, jako všude jinde.

  Efektivita ovládání NC vs Xtree Gold je dobrý základ pro flame :), ale na to nemám čas. Osobně preferuji styl XTree/Exploreru. Líbí se mi vidět vyjma souborů i adresářový strom, dva panely se soubory pro mě naopak nejsou důležité. Ale přiznávám, že kdyby na každém počítači s Windows byl dvoupanelový file manager, prostě bych si zvyknul. Potřebuji být schopný efektivně používat počítač v jakémkoliv prostředí, bez dobrého důvodu nechci (a často nemůžu) nic tahat z netu, instalovat ani spouštět z klíčenky.

  Windows Explorer samozřejmě neumí všechno. Ale jak jsem psal, dá se s ním pracovat daleko efektivněji, než si řada lidí myslí.

  [45] A.S. Pergill
  LOL, LOL, 3x LOL. Windows Explorer v základním nastavení "pro lamy a důchodce" skrývá známé přípony souborů. Správce nebo power user po prvním přihlášení vypne právě tohle skrývání přípon a pár dalších věcí.
  Když u souboru nevidíte příponu - a netušíte nic o možnostech nastavení Exploreru - tak jako velký uživatel Linuxu přece vlezete na command line a použijete příkaz ren.
  Plnohodnotný OS samozřejmě poznáte tak, že neskrývá přípony souborů :D. A s tou klíčenkou jste mě také dostal.

  Teď přemýšlím, není váš post z kategorie practical jokes?