Hlavní navigace

Názor ke článku Už jsem starý aneb když není na co navazovat od Lael Оphir - [29] Mips Proč byste soubory přetahoval myší? Zkoušel jste...

 • 22. 10. 2012 22:40

  Lael Оphir (neregistrovaný) 88.100.88.---

  [29] Mips
  Proč byste soubory přetahoval myší? Zkoušel jste někdy copy/paste pomocí Ctrl+C/Ctrl+V? O tomhle celou dobu mluvím: řada lidí prostě neumí Windows Explorer používat. To samo o sobě nepřekvapí tolik jako fakt, že je mezi nimi i dost lidí, kteří nemají problém se memorovat stovky příkazů a jejich syntaxi.

  Když vám vyhovuje dvouokenní file manager, tak si to samozřejmě užijte. Nic proti tomu. Předmětem diskuse ale byla otázka, zda by dvouokenní file managery měly používat klávesové zkratky ve stylu NC, které nové generaci uživatelů vůbec nic neříkají.

  [32] Svatopluk Vít
  Do Windows Exploreru samozřejmě můžete integrovat kompresní program tak, jak je integrovaná podpora ZIPu. Že to autoři programů nedělají? Asi chtějí mít vlastní program, s vlastním oknem, a ne jen shell extension.

  Například vaše distribude Mageia je k nalezení na vašem osobním počítači, pak dlouho nikde, a pak na osobním počítači nějakého jiného čtenáře root.cz. Pro naprostou většinu uživatelů je výčet podporovaných platforem nezajímavý, pokud je v seznamu ta jejich platforma.

  S tím vznikem klávesových zkratek NC před vznikem Windows to nebude tak horké. Norton Commander 1.0 pochází z roku 1986, Windows 1.0 z roku 1985. Za důležitější ale považuji to, aby byly programy intuitivní a konzistentní. Na Linuxu GUI konzistentní samozřejmě nikdy nebylo. Ve Windows mi ale připadá zbytečné používat dnes ve file manageru výrazně odlišný způsob ovládání jen proto, že to před 25 lety v DOSu někomu přišlo jako dobrý nápad. A zjevně nejsem sám, kdo si to myslí.

  Windows lze prakticky kompletně ovládat bez myši. Pravda, řada lidí to neumí. A jak jsem psal, s Linuxem v tomhle nemám moc dobré zkušenosti.

  [38] Zopper
  Kdyby někdo přišel k mému desktopu či serveru se slovy "jen si vložím flashku a pustím z ní file manager, který jsem dost možná někde nakazil hromadou havěti", tak ho proženu zavřenými dveřmi. Ve firemním prostředí, a u odpovědných lidí i doma, nemůžete nic spouštět z flashky ani tahat netu bez zatraceně dobrého důvodu. "Mám rád F5 místo clipboardu" mi nepřijde jako dost dobrý důvod.