Hlavní navigace

Názor ke článku "Takyajťák" a alibismus od ondra - Slyšel jsem, že velká výhoda MS-Office je např....

  • 24. 9. 2007 15:35

    ondra (neregistrovaný)

    Slyšel jsem, že velká výhoda MS-Office je např. v tom, jak více lidí může editovat jeden dokument. Teď se neptám ironicky, ale vážně: Používá to někdo? Funguje to někomu? Pracoval jsem už v několika dost velkých firmách, kde by to bylo i užitečné, ale jediné, co jsem viděl, byla hláška, že dokument edituje někdo jiný a možnost notifikace, až to ten jeden pustí. Osobně si myslím, že kdyby se OOo přeskinovalo, tak 99% uživatelů MSO nepozná, že to má otevřené v něčem jiném.

    Jinak k rychlosti: Je docela zajímavé (a sám si to nedovedu moc vysvětlit), že když v práci otevírám nějaký doc soubor z intranetu, tak (asi díky různým antivirům a podobným věcem) otevření Wordem trvá asi 2x tak dlouho, jako otevření OOo. A to nemám OOo předloadnuté. U lokálních dokumentů je to naopak, pokud OOo neběží.

    [28] "Polovina funkcí tam chyběla". Hmm, kolik funkcí by asi chybělo, kdyby se soubor z Calcu otevřel v Excelu... Vždyť ten Calc jenom importuje neimportovatelný formát dat, se kterým si neporadí často ani ten Excel (pokud je tam např. jiná defaultní tiskárna).