Hlavní navigace

Názor ke článku "Takyajťák" a alibismus od Libor Kuffa - to Autor: jste můj člověk :-), pod tohle...

 • 19. 9. 2007 22:14

  Libor Kuffa (neregistrovaný)

  to Autor: jste můj člověk :-), pod tohle se klidně podepíšu

  pro všechny, kteří tvrdí, že Word a Excel jsou lepší než Write a Calc: samozřejmě že ano (to by v tom byl čert aby ty peníze, věnované na vývoj, nebyly znát). Jenže je tady jedna důležitá maličkost - pro spoustu lidí je to kanón na vrabce, myšleno poměrem cena/POTŘEBNÝ výkon. Já celkem chápu, že uživatel, který píše dnes a denně složité dokumenty ve Wordu, vkládá do nich Excel tabulky s grafy a kontingenčními tabulkami, tak ten jde při spatření OO do mdlob - ale to určitě nebude případ člověka, který si koupil PC, chce napsat jednou za dva dny nějaký dokument a občas něco sečíst v Excelu, aby nemusel hledat kalkulačku, když už má "ten počítač".

  to edois: pro připojení tabulek z MySQL a PostreSQL je nutné mít nakonfigurované (a tedy i nainstalované) ODBC drivery

  to všichni, kdo tady haní Access - programuju v něm dnes a denně (dělám doplňky pro Vario) a zdá se mi, že si tady pletete pojmy a dojmy.
  1) Access jako databáze stojí za hovno - je to pomalé, neefektivní, nebezpečné a je to opravdu jen pro osobní použití - s tím souhlasím, přestože "osobně" znám aplikaci, která řídí fabriku o 300 lidech, má cca 80 tabulek, 450 dotazů, 120 formulářů, 200 reportů a minimálně 6 (maximálně 15) současně pracujících uživatelů
  2) Access jako front-end pro MSSQL databázi je k nezaplacení - to, co poskytuje za komfort (byť bych mohl hodiny vyprávět o tom, že ne vše v něm funguje optimálně) budete v jiném cenově srovnatelném produktu hledat jen velmi těžko. MSSQL server připojíte kódem (tedy žádné ODBC), takže databázi obstarává plnohodnotný SQL, formuláře a vše ostatní uděláte v Accessu, výslednou aplikaci můžete libovolně rozšiřovat moduly (o jejichž správu se stará Access), atd. atp.
  Těm, kteří říkají, že zkusili Access a za dva dny jej zahodili a jsou rádi bych rád vzkázal, že to je argument typu "Nainstaloval jsem LINUX a po dvou dnech jsem jej musel smazat" (nesrovnávám LINUX a Access, srovnávám typ argumentace)