Hlavní navigace

Názor ke článku "Takyajťák" a alibismus od Miloslav Ponkrác - [13] Se smyslem Vašeho textu naprosto souhlasím a...

 • 19. 9. 2007 14:07

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

  [13] Se smyslem Vašeho textu naprosto souhlasím a podepisuji se pod něj. Ovšem s některými natvrdo řečenými závěry, které v něj jsou souhlasit nemohu.

  Řekl bych to asi tak, že pro běžné použití pro kancelářské účely na těch Vašich 50 PC je to jen otázka zvyku. OO zcela bez problémů vyhoví.

  Ovšem MS Office je opravdu jiná liga - a to především vnitřní strukturou a architekturou. Všechny části MS Office jsou vzájemně provázány vnitřním programátorským a jiným programovým interfacem, které umožňuje dělat divy, pokud jste trochu víc, než uživatel. Nehledě vůbec na to, že je možné Office pomocí tohoto rozhraní ovládat i z jiných programů natolik, že možnosti jsou téměř neomezené. Proto tu nechci moc rozebírat, protože je mi jasné, že tohle se právě netýká většiny uživatelů. Učinit z libovolné části MS Office komponentu jiného programu - třeba informačního systému je prostě směšně snadné.

  Vnitřnosti MS Office jsou prostě daleko promyšlenější, lépe udělané a umožňují daleko více. Vnitřnosti OO jsou dost hnůj s prominutím. Ano, pokud jste na úrovni uživatele, třeba i slušně zkušeného - pak stále nemusí být pro Vás rozdíl mezi OO a MS až tak podstatný. Ale jakmile jdete výš a překračujete i do hranice programovatelnosti a automatizace, tak MS Office je nepoměrně výše, než OO.

  To není jen reputací MS a OO.