Hlavní navigace

Názor ke článku "Takyajťák" a alibismus od svatas - [10] Já pracuji ve velké firmě a nedokážu...

 • 19. 9. 2007 13:52

  svatas (neregistrovaný)

  [10] Já pracuji ve velké firmě a nedokážu si představit, že bychom ze dne na den přešli z MSO na OOo. To by bylo remcání.

  Dokážu si ovšem docela dobře představit, že v úplně nově založené firmě čítající třeba 50 PC bychom OOo používali. Nebyl by s tím sebemenší problém.

  Osobně mi prostě vadí prohlášení typu "MSO je proti OOo vyvinutější a lepší a jiná liga a basta" protože vím, že to není úplně pravda. Rozdíl pocítí opravdu malé procento lidí, spíše specialistů.

  Co se týká vektorů - OOo Draw je na úrovni Corel Draw 5.0 z roku 1996. Na domácí použití (jako jsou pozvánky, obaly na CD atd.) je výtečný. Profi grafiku bych mu nesvěřil ani náhodou. Od toho máme jiné a zaběhnutější nástroje. Firemí grafiku až asi ano (schémata, dokumentace).

  V zásadě lze tedy říci, že rozdíl ve funkčnosti v OOo a MSO prakticky není. Výroky o tom, jak je OOo nedodělaný a neschopný prostě nejsou pravdivé. A to jsem chtěl říci. Chci-li to srovnat, nabízí se naprosto podobná situace. Jakou reputaci mají na českém trhu vozy Škoda (MSO) a FIAT (OOo)? Škoda je hodně rozšířená a všeobecně vnímána jako dobré auto. FIAT si reputaci pošramotil, nyní je vše již pryč, ale důveru lidí si nezískáva snadno. Ale stále narážíte na výroky - kup si FIAT, budeš nešťastný. A přitom to dnes už není pravda a proto je FIAT na českém trhu prodáván za dobrou cenu a kdo si jej koupí, dostane za málo peněz hodně muziky. jenže pro spoustu lidí je to právě pořád jen FIAT. Škoda ovšem v Česku drtí prodejem jakoukoliv konkurenci. Už dávno to není levné auto, auta nižších tříd jsou zde vnímána jako rodinná (co je na Fabii Combi rodinného?) a Octavia je dokonce manažerským vozem. Proč? Protože je to Škoda!