Hlavní navigace

Názor ke článku "Takyajťák" a alibismus od svatas - [2] Argument o rozdílech Excel a Calc z...

 • 19. 9. 2007 11:31

  svatas (neregistrovaný)

  [2] Argument o rozdílech Excel a Calc z OOo co se týká náročných tabulek mne zajímá. Snažím se přijít na to, co je to náročná tabulka, kterou OOo nezvládne.
  Pokud vím, jsou tam značné rozdíly v logice některých postupů, které jsou u OOo prostě jiné. Největším protiargumentem byla tvorba grafů, která se v právě uvedené verzi 2.3 doclea dost změnila. Vím o problémech s používáním více os atd. Ale jinak mi ten rozdíl přijde opravdu drobný. Která zásadní možnost v OOo není a MSO ji má?

  Pokud se bavíme o makrech, jak MSO tak OOo disponují makrojazykem, který je bohužel odlišný, ale naprosto srovnatelný co do funkčnosti.

  Co se týká OOo Base, je to v tuto chvíli jen batole (objevil se ve větvi 2.0) a nezbývá mi, než souhlasit. Jenže MS Acces není doménou domácích uživatelů a netroufl bych si je nazývat nenáročnými, když Access nepoužívají.

  Shrnu-li vše, dostáváme se k tvrzení, že domácí uživatel nemusí mít MSO, stačí mu OOo a nemusí to být nutně nenáročný uživatel - OOo je i pro náročné. Když si rýpnu, v MSO nenakreslím vektorovou grafiku, kterou v OOo ano (má Draw). Zároveň však z OOo nepošlu mail, což z MSO ano (má Outlook). A tak bychom mohli postupovat až do rána...