Hlavní navigace

Názor ke článku Švédské drobnosti od Lael Ophir - [4] Není pak lepší do práce jezdit autem?...

 • 27. 8. 2008 19:29

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  [4] Není pak lepší do práce jezdit autem? Je to pěkná projížďka po nočních dálnicích rychostí 200+ km v hodině. To klasické vstát v 5 - taxi - letiště - let -letiště - taxi - kancelář - hotel... je hrozná nuda.

  [5] Neomítnuté domy jsou ve Francii pravda celkem běžné, kdežto u nás ne. Na druhé straně když jsou omítnuté (což je v řadě regionů běžnější alternativa), jsou našim podobnější, než ty německé. Věc popisovaná jako "německý nevkus" tam není vidět. Když vidíte francouzskou vesnici postavenou okolo silnice, s omítnutými domy, červenými střechami, mající kostel a hospodu, je to české vesnici dost podobné. Navíc i francouzi jsou nám v řadě věcí podobní. Jsou tak trochu prasata, trochu flákači, ale dá se to přežít - podobnost je zjevná.

  [6] Jízdní kola jsou popluární i v některých částech Německa a Holandska. Třeba Mnichov jezdí na kolech snad celý. Půjčovny kol jsem ale častěji viděl v turistických centech v Holandsku. No a cyklisté jezdící přiteplotách pod nulou jsou zase typičtí pro Stockholm.

  [9] Ona je otázka, proč by SPZ měla vypovídat cokoliv o majiteli vozu (třeba bydliště). Každý polda přece se svým PDA v případě potřeby okamžitě zjistí všechny potřebné údaje.