Hlavní navigace

Názor ke článku Sportovní antitalent sportuje od Žoržo - Zdravím, na kole ročně najedu několik tisíc km na...

 • 11. 5. 2013 21:18

  Žoržo (neregistrovaný)

  Zdravím,
  na kole ročně najedu několik tisíc km na silnici (loni něco přes 8000) a nedělám to kvůli hubnutí, ale přece jen dám svůj názor:
  - jezdit má smysl jen, pokud je to minimálně 30 minut a 3x týdně. Prvních 20 minut se maximálně spálí dostupné cukry a na glykogen a tuky vůbec nedojde.
  - počet ujetých km nehraje roli, podstatná je délka a pravidelnost. Sledovat tepovku je taky podstatné. Pokud je cílem hubnout (spalovat tuky), je potřeba se pohybovat spíš v nižších hodnotách.
  - na sledování je IMHO ideální základní Garmin s GPS a hrudním pásem - šel bych do modelu pro běhání, díval jsem se na stránky Garminu a Forerunner 110 HR se mi zdá na první pohled ok. Je to mnohem lepší než telefon (přesnost GPS, spolehlivost pásu ..), není třeba řešit přidělání na řídítka (jsou to hodinky), dá se bez problémů použít na jiné sporty. Případně něco od jiné značky, ale Garmin je de facto standard a počítá s ním i plno webů pro vyhodnocování tréninku, např. i výše zmíněné endomondo.
  - "nežrat" je pěkná hloupost, ideální k tomu zlikvidovat kromě tuků i svaly a zadělat na jojo efekt. Upravit skladbu jídla ale samozřejmě smysl má.
  Koloběžka mi přijde mimo, ale chápu, že někomu zase přijde mimo sedět třeba pět hodin na kole.