Hlavní navigace

Názor ke článku Pohádka o "hodném" dodavateli od svatas - Zásadní problém je ten, že centrála, která není...

 • 10. 8. 2007 8:22

  svatas (neregistrovaný)

  Zásadní problém je ten, že centrála, která není v Česku, nemá potřebu používat OSS. A tak samozřejmě nemá potřebu hrozit dodavateli odchodem k OSS.
  Další věcí je to, že na západ od našich hranic prostě uvažují v jiných cenových relacích. Další případ, který můžu uvést. V rámci reklamní kampaně na naše produkty jsme se rozhodli vytvořit stránky klubu uživatelů našich produktů. Dotazem na centrálu jsme chtěli vědět, které další trhy a co vlastně používají na vyřešení stejného problému.
  Naše představa byla nasazení nějakého redakčního systému s možností postupného "připrogramovávání" modulů. Centrála nám doporučila softwarovou firmu z Německa, jejíž CMS stál jen při pořízení licence asi 75 000 EUR. Není v tom žádná programátorská práce, žádné další úpravy, grafika atd.
  Pohledem do OSS světa jsme vybrali jeden CMS a jeho nasazení včetně všech prací a návrhů vyšlo na 15 000 EUR. Když jsme tohle prezentovali, ťukali si na čelo, že nás musel někdo ošidit a že není možné za tuto cenu cokoliv vytvořit natož na tom postavit celou prezentaci.
  Takže kecám, nějaký OSS používáme. Ovšem z pohledu centrály to není strategický systém a tak to nechala být.
  To, že píšu tento článek je spíše jen povzdechnutí. Problém je v tom, že nepochybuju o tom, že podobných firem, jako jsme my, je na světe dost. Stačí tedy vrhnout na trh dobrý produkt, který se používá a pak už si můžete dělat co chcete. Já vím, nejtěžší je ten produkt dostatečně prosadit...