Hlavní navigace

Názor ke článku Piráti vs zazobanci od svatas - [10] Chtěl jsem napsat vyvážený spot. Osobně s...

 • 25. 9. 2007 15:23

  svatas (neregistrovaný)

  [10] Chtěl jsem napsat vyvážený spot. Osobně s tím totiž mám problém - nelíbí se mi jednání ani jednoho, ani druhého. U TPB mi třeba nevadí server jako takový, ale např. získání interních emailů určitě "bez poskvrny" není.

  Pokud vím, tak v USA se nelegálně získané důkazy nedají u soudu použít jako důkazy (a dle mne získání mailů příliš legální nebylo). Je to jen jedna věc z mnoha, které tvoří celkovou skládačku.

  Samozřejmě jde ze strany studií o hon na čarodejnice, protože kdo je dobře vidět, na toho se útočí nejlépe. (TPB versus podobné služby např. mininova nebo torrentz). Všichni dobře víme, že pokud bude ze strany uživatelů poptávka, bude i nabídka. Zlikvidovat se to nikdy nepodaří. U části lidí však cítím jen jakousi euforii z toho, že "mohli vidět ten nejnovější film" zadarmo a ať se všichni staví na hlavu. Je to prostě jen koníček a moderní záležitost.

  Na druhou stranu si za to vydavatelé mohou sami, což dokumentuji výrazem "Zazobanci". Zisky už prostě nejsou to, co bývaly, ale oni se pokoušejí svalovat vinu na jiné, nehledají u sebe.

  O všem se můžeme bavit hodiny a stejně to nevyřešíme...