Hlavní navigace

Názor ke článku OpenAIM aneb ICQ vrací úder od Miloslav Ponkrác - [26] "XML je moderni a je to moda,...

 • 8. 3. 2008 14:56

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

  [26] "XML je moderni a je to moda, na tom urcite neco (mozna ne malo) bude."

  A kde je nějaký argument, proč XML? Navíc móda je věc vrtkavá a ne vždy se řídící rozumem.

  XML je hlavně nadužívané, nic víc a nic míň. A cpát XML do low level přenosového protokolu je pro mě čiré zoufalství. Protože nic, absolutně nic nepřináší, pouze bere. Je složitější implementovat XML protokol, než binární protokol. XML zabere několikanásobně více bajtů na přenos toho samého. U XML je složitější vzpamatovat se z chyby, než u binárního protokolu. XML je poměrně komplexní a jeho parsování není jednoduché a i když máte parser hotový, projeví se to na větší zátěži počítače - jste poměrně omezení v počtu přenesených a zpracovaných "XML paketů" za sekundu, což jsou limity, které jsou hodně důležité třeba u videa.

  Znovu říkám, nevidím při použití XML protokolu v tomto případě pro IM protokol nic jiného, než nevýhody, nevýhody a zase nevýhody. Ani AOL není tak hloupá, aby založila svoje IM protokoly jako ICQ, AIM na XML - kromě dražšího provozu díky nutnosti mnohem většího počtu serverů, větší zátěže serverů, problémů s výkonem a sakra větším účtem za elektřinu i za hw a administrátory by nic nezískala.

  Nehledě na tom, že znovu říkám, popadám se předem smíchy při pokusu přenášet video přes XML protokol. Zvláště třeba videokonferenci v reálném čase.