Hlavní navigace

Názor ke článku Nesmyslnost licencí (opět) v praxi od anonym - [18] > Kdybyste _vy_ neco vytvoril a dal ostatnim...

 • 19. 8. 2008 10:06

  anonymní

  [18]
  > Kdybyste _vy_ neco vytvoril a dal ostatnim zdarma a pak byste zjistil, ze se na tom jiny vychcanek napakoval, tak by vam to nevadilo?
  Tak především bych si udělal jasno, zda dělám software proto, abych ho pak dal lidem a měl dobrý pocit, že jsem pro ostatní něco udělal nebo z jiných důvodů, např. vlastní uspokojení, že jsem "něco dokázal" apod. Pokud by mou hlavní motivací bylo udělat něco pro ostatní, pak bych ty miliony nezáviděl.

  > ale nemaji pravo si nic vynucovat. Reagoval jsem na tyhle vase vety: Dejte _uživatelům_ na výběr
  Zde se velmi omlouvám, že jsem přecenil vaši inteligenci. Já jsem reagoval na vaši poznámku, že GPL je nerozšířenější, protože všem nejvíce vyhovuje. Já oponoval, že nejvíce vyhovuje vývojářům a citovaná věta obsahovala pouze opis situace, že by to zcela jinak vypadalo, kdyby vám měli uživatelé opensource říci, jakou licenci by měli nejraději. Bohužel jste to pochopil jako nějaký diktát, či co.

  Na závěr uvedu, že jste nepochopil vůbec nic. Několik opensource záležitostí jsem naprogramoval a lidem je dal k dispozici proto, že jsem je dělal původně pro sebe a usoudil sem, že se to třeba ještě někomu může hodit. A rozhodně bych se neužíral závistí, kdyby na tom někdo něco vydělal. Ale hlavně že vy jako obvykle víte všechno nejlépe, třeba že to, že jsem nikdy nic zdarma nevyvíjel. Můžete si myslet, co chcete, já si myslím, že jste jeden z fanatiků, kteří opensource svým chováním akorát škodí.