Hlavní navigace

Názor ke článku Nesmyslnost licencí (opět) v praxi od anonym - [13] Pominu invektivy a odpovím na otázky. 1) Úplně...

 • 18. 8. 2008 21:22

  anonymní

  [13] Pominu invektivy a odpovím na otázky.

  1) Úplně stejný nikoliv. Nicméně chcete snad popřít, že takový člověk řeší v prvé řadě sám sebe? Já takového člověka opravdu nechápu, protože kdyby jeho soft nakrásně někdo prodával a vydělal třeba na něm miliony, jemu jako autorovi to absolutně nijak neuškodí. Nejsem psycholog, ale vidím v tom spíš "já bych to za peníze prodat nedovedl, tak to holt dám zadarmo, ale nepřipustím, aby někdo jiný na tom vydělal. Bez ohledu na to, že tím případným uživatelům komplikuji život. Mé ego je přednější".

  2) Zde jste absolutní demagog. Několikrát jsem opakoval, že je vaše právo zvolit si licenci, jakou znáte za vhodné. Uživatelé nemají právo vám nic diktovat. Ale uživatelé mají právo se ozvat, když se jim něco nelíbí. Nebo snad tím, že něco uveřejníte pod GPL, dáváte všem uživatelům právo pouze chvály a lichocení?

  3) Opět demagogie. Manipulujete mé věty do podoby, kterou nikdy neměly jen proto, abych vypadal jako blbec. Na takovýto styl diskuze nejsem zvyklý a nohodlám v něm pokračovat. Na tuto otázku ještě odpovím. Můj pohled na věc je takovýto: vývojáři, kteří upřednostní svaté boje a ješitnost před pohodlím pro své uživatele, jsou sebestřední a sobečtí.

  Takže jste mně nepochopil vůbec. Spíš mám dojem, že žádná snaha o pochopení z vaší strany nebyla a pouze se snažíte zesměšňovat a napadat. Samozřejmě, že jsem spíš konzument open-source aplikací. Docela rád bych viděl někoho, kdo více open-source aplikací sám napsal než sám používá.