Hlavní navigace

Názor ke článku Nesmyslnost licencí (opět) v praxi od anonym - [14] Zbytečně se tady dohadujete o téměř neexistujícím...

  • 18. 8. 2008 21:36

    anonymní

    [14] Zbytečně se tady dohadujete o téměř neexistujícím problému - autor blogpostu jaksi opomněl fakt, že problém se slovníky se týká pouze Windows a potom několika pomatených jedinců, kteří místo distribučního Openoffice používají mainstreamový Openoffice.

    To si snad děláte legraci, ne? Jestliže počet desktopů s Linuxem je řádově v jednotkách procent a odhadovaný podíl instalací OOo je kolem 15%, pak vyloučíme-li extrém, že průzkumy byly dělány prakticky výhradně mezi uživateli Linuxu, je zcela zřejmé, že problém Windows verze postihuje absolutní většinu všech uživatelů. Aneb 1% z milionu je víc než 100% ze dvou stovek.

    Docela rád bych se dozvěděl, co je to "distribuční Openoffice" a "mainstreamový Openoffice". Veškeré oficiální verze OpenOffice.org, co jsem kdy po Windows instaloval (stažené převážně z webu openoffice.cz a FTP openoffice.org) žádné české slovníky ve standardní výbavě neměly.