Hlavní navigace

Názor ke článku Machrujeme po česku od Wooff - Jsem majitelem zrcadlovky Canon. A zastávám názor, že...

 • 20. 4. 2010 6:46

  Wooff (neregistrovaný) 62.209.200.---

  Jsem majitelem zrcadlovky Canon. A zastávám názor, že rozdíl v kvalitě těla+sklo za 10 tisíc a 50 tisíc je na první pohled vidět. Fotím aktivně rok a půl a pořád to neumím. A rok a půl mám drahé vybavení které v podstatě neumím využít naplno. Takže naprosto rozumím tomu, když si někdo pořídí zrcadlovku za 10 tisíc... ani né proto aby se s ní naučil (to je nutnost) ale aby zjistil jestli ho to vůbec BAVÍ !
  Myslím, že spousta lidí po pár měsících zrcadlovkování stejně spadne zpátky do používání automatického režimu a využívá zrcadlovku jen jako kvalitní point-and-shoot foťák. A rozdíl s kompaktem je rázem jen v té použitelnosti (ve špatných světelných podmínkách, rychlý pohyb, velká-malá hloubka ostrosti, ...). V ten okamžik bych všem doporučil nějaký FourThird foták. Myslím, že je to rozumný kompromis.
  A těm co po roce nebo dvouch zjistí že jim ta levná zrcadlovka opravdu nestačí nezbývá než nakoupit pořádné vybavení. (DSLR tělo je pak tak 1/5 ~ 1/8 ceny celé výbavy). A začít si střádat vybavení na koníček který jim vydrží celý život. A když budou opatrní a mít štěstí (zloději) tak jim i ty objektivy vydrží.

  A pro začínajícího zrcadlovkáře je Pentax (či jiná "třetí" značka) relativně dobrá volba protože je to mnohem více v vybavená zrcadlovka v "základu". U Canon/Nikon je bohužel nutno platit ohromné peníze za věci jako dálkové ovládání, dálková blesková spoušť, vodováha... A naprostá většina lidí si to nekoupí a tím pádem to ani nikdy nevyzkouší a připravují se o spoustu kreativity.

  Vášním zdar a focení zvláště ((-:
  W

  PS: Maminka si stěžuje že její fotky nejsou nikdy tak ostré jako moje... jediná odpověd je že, moje vybavení je pětkrát dražší než její. Ale ona již několikrát vyhrála fotografickou soutěž a já se nikdy nedostal z předkola. Všechno je o lidech !