Hlavní navigace

Názor ke článku Linuxové překvapení od Kaacz - [35] VivatBill: ano v tom souhlasím. Chci pracovat...

 • 28. 11. 2008 8:31

  Kaacz (neregistrovaný)

  [35] VivatBill: ano v tom souhlasím. Chci pracovat a bavit se a ne ladit neustálé výmysly parodie na OS = Windows. A daří se mi to již pátým rokem. Na linuxu. Bez té zábavy ještě na Solaris. Na Windows je jenom ta zábava. Která končí ve chvíli, kdy se Windows zfamfrní a jejich záchrana se odbyde reinstalací, protože je to vždy rychlejší než řesit "proč" (což se stejně nikdy nedozvíme).
  Od té doby, co v práci používám linux, se můžu věnovat jenom těm aplikacím na tom = práci. Kolegové kolem mně několikrát do roka řeší jakési win podivnosti, nejpozději do roka přeinstalují, většinou ale do půl roku. A to tam nedávají žádná zvěrstva. Jen pár trochu nestandardních prasecky napsaných aplikací od dodavatelů které nelze odmítnout a kupodivu ten "OS" se jim neubrání. hehe. Já přeinstaloval po 2 letech a po dalších 2 letech znova. Ne proto, že bych řešil špatné chování, chtěl jsem nové funkcionality. A taky proto, že jsem si hloupě vybral distribuci Fedora, která je vývojová a životnost má tak kolem 1,5-2 roky. Teď jsem hupnul na oSuse. Ale správně do práce by si člověk měl vzít distro, které má support cca 5 roků. A kupodivu ten support funguje. Na rozdíl od MS, kteří nám nikdy s ničím nepomohli. Oni ani support desktopům nedělají, přehodili to na lokální partnery. Kteří nám také nikdy s ničím nepomohli. Buď jsme na to přišli sami, nebo se to reinstalovalo a jako kouzlem problém zmizel. Windows není OS ale loterie.
  Ano, údržba windows ve firmě je "levná". Protože na to stačí parta tupců, co umí jen odkopírovat data, udělat reinstall a vrátit userovi data. Nikdo neřeší ztráty, které nastanou absencí pracovného výkonu toho človíčka, kterému to na 3 dny sebrali. A vzhledem k tomu, ze ve velké firmě (cca 10000 pc) tato tlupa opičáků každý den reinstaluje průměrně 2 kompy, dá se říci ze firma platí zbytečně denně 6 mnohem lépe placených lidí jen kvůli tomu.
  Řekněte WOW ! :-D
  PS: s HW má problém jen ten, co si koupí "něco" a bláhově si myslí že mu na tom pojede cokoliv. Koupil byste si HW který má ovladače jen pro Mac ? Určitě ne. Tak proč si proboha k Linuxu kupujete HW, který nemá pro linux ovladač? To je VAŠE chyba. :-D