Hlavní navigace

Názor ke článku Linuxové překvapení od Kaacz - [18] zapomněl jste se ve výčtu aplikací ohnat...

 • 27. 11. 2008 10:25

  Kaacz (neregistrovaný)

  [18] zapomněl jste se ve výčtu aplikací ohnat Photoshopem :-). Možná se bojíte že uz pod Wine funguje co ? :-P
  Zajimavé je, že když někdo obhajuje Windows, používá těch pár komerčních drahých aplikací které má koupeno asi 1% uživatelů PC. Pak je tam ještě jisté procento, které to používá ale nekoupili si to. Ne, v omylu jste vy. Když uděláte pořádný průzkum, zjistíte, že 90% uživatelů PC nepotřebuje žádné ty programy, kterými se oháníte (to by si je jinak koupili :-) ). Neznám skoro nikoho ze známých, kdo potřebuje účetnictví. Jako domácí uživatel a těch je sakra hodně. Na miliony PC ve firmách zapoměňte, účetnický program tam má pár ženských v účtárně je to úplně o něčem jiném (my například máme SAP server na solarisu) a k tomu klientske frontend stanice, které by se daly zmáknout i pro ten linux, protože to je uz fakt jen xicht. A stejně jako DTP studia si koupí Macky, tak si klidně projektová firma koupi třeba ty widlows, cena PC s licenci je totiž zanedbatelná k ceně licence SW. Mohou mít opravdovou WORKSTATION a ostatni věci kancelářské mohou mít na jiném kompu pod čímkoli. To bych neřešil.
  Mimochodem .. já v linuxu (oSuse 11) normálně scanuju a tisknu .. vy ne ?? :-D
  Navíc si nedokážu představit (naštěstí UŽ) s jakými problémy bych se neustále potýkal při mém opravdu častém zpracovávání nahrávek z DVBT. Prostě to komfortně používám a nic neřeším. Již několik roků.
  PS: ano, mám dualboot do legálních WidlowsHomeXP jako herní konzole. Na nic jiného nejsou, jen spouštěč her bez přístupu na inet. Tam je u mně pro ně misto ..